Login

Kurzy reflexní terapie

K pořádání kurzů reflexní terapie mě dovedl jeden usilovný žák, budeme mu říkat "doktor", který za mnou chodil do obchodu se železnou pravidelností do té doby, dokud jsem mu tedy nekývla na jeho přání.
Chtěl se ode mne učit reflexní terapii.
Slib měl, ale termín stále nebyl.
Po čase mi došlo, že bez zkušené asistentky kurzík nikdy nebude. Zadala jsem proto jeho organizaci své tehdejší prodavačce Jarmi, která se svého nového úkolu zhostila se ctí. Jarmi, děkuji.
A tak byl na světě první kurz.

Od té doby bylo kurzů již několik desítek, mění se místa a asistentky, ale jedno jim zůstává společné. Jsou to, zatím, víkendy pro všechny hledající.
Nebráním se však ani termínu během pracovního týdne :-)
Jsem moc ráda, že i nadále mohu stát jako směrová cedule ve vašich životech a ukazovat vám cestu, jak zdokonalit funkčnost nejenom vašeho těla. V tom mi v Praze velmi pomáhala moje úžasná asistentka Dinuška Malá a já jí za to moc děkuji.

V současné době se kurzy konají převážně v Tišnově, kam jsem se musela díky okolnostem přestěhovat. Občas vedu kurz i mimo, pokud se najde skupinka nejméně šesti žáků. Asistentku zatím nemám, ale doufám, že i bez ní to zvládneme.

Těším se na vás
Kamila

Reflexní terapie 1 TERMÍN: 4. - 6. 10. 2013

Reflexní terapie 1 TERMÍN: 4. - 6. 10. 2013

Diagnostika a orientace na chodidle

Kurz je určen pro všechny lidi, kteří mají zájem o reflexní terapii, bez ohledu na věk. Jak říká moje skvělá asistentka Dinuška: Jedinou podmínkou je mít v pořádku palce na rukou a chuť se učit novým věcem. ....dál bych to nerozebírala. Pokud chcete začít s reflexní terapií, hledáte právě tento kurz.
Jsou vítáni všichni, myslím tím moji současní žáci, žáci jiných terapeutů, i absolutní nováčci.

Toto je jediný kurz, na který můžete přijít úplně bez znalostí - a odejít jako nadějný terapeut :o) jak říká můj žák a kamarád Radek

Reflexní terapie 2

Reflexní terapie 2

Pohybový aparát - krk a páteř

Kurz rozšiřuje masírování chodidel o masírování oblastí krku a zad za účelem uvolnění a odstranění případných blokád. Tato technika vede i k nepřímému uvolnění bolestivosti zad a je proto vhodná i pro takzvané "plotýnkáře". Nedílnou součástí je objasnění příčin blokád krku a páteře na mentální úrovni a možností odstranění těchto příčin.

I při masírování zad používáme znalosti masáže chodidel, především pro uvolnění pacienta. Proto je výhodou, ne podmínkou, nejdříve absolvovat kurz Diagnostika a orientace na chodidle (Reflexní terapie 1).

Reflexní terapie 3

Reflexní terapie 3

Harmonizace, lymfa

Další z řady kurzů o reflexní terapii se zaměřuje na jemnější techniky harmonizace. V první části se zaměříme na harmonizaci jako takovou, povíme si více o smyslech (zrak, čich, chuť, hmat, chuť) a jejich významu při harmonizaci. Každý si vytvoří svoji sadu "pomůcek" pro vlastní harmonizaci a prevenci destruktivních nálad.

Následně se naučíme harmonizovat čakry na nohách tělesa.

Zbytek kurzu je věnován lymfatickému systému v těle, lymfatickým uzlinám a technikám, které umožňují odstranit z těla "přebytečný odpad". Využíváme k masáži všechny končetiny. Cílem kurzu je znalost velmi efektivní "odlymfovací techniky" - lymfatické masáže chodidel.

Pro kurz není nutné absolvovat předchozí kurzy, ale doporučuji domluvu se mnou, aby nedošlo ke zbytečným nedorozumněním a následným zklamáním.

Cvičení

K těmto kurzíkům jste nás dovedli vy, naši žáci. Na četná přání, dotazy a prosby jsme se s Kamčou a některými z vás zamysleli, a vytvořili tři nové víkendové kurzíky. Tak jak je rozdělena reflexní terapie, tak jsme rozdělily i cvičení. Tato setkání vytváří prostor pro otázky absolventů plynoucí z jejich praxe a z pozorování okolí. Chceme vám dát další možnost upevnit již nabyté vědomosti.

Těšíme se na vás.
Vaše Dina

Cvičení 1

Víkendový kurzík určený především pro absolventy kurzu Diagnostika a orientace na chodidle (Reflexní terapie 1). Praktické procvičování je rozšířeno o využití bylin a diagnostiku pomocí automatické kresby. Kurz směřuje k rozšíření postupů jak těleso uzdravit. Hlavním cílem je však stabilizace vlastních diagnostických postupů a nalezení jistoty při diagnostice.

V pátek proběhne odpočinková část - vyjasníme si potřeby všech zúčastněných, zjistíme kdo koho bude diagnostikovat a dohodneme časový plán na další dny. V případě zájmu je možné vzít k diagnostice kohokoliv, ideální je osoba podle vlastních slov zdravá, která se jde jen podívat s postojem: "Tak uvidíme, co mi teda najdeš.". Další dny potom probíhá diagnostika těles absolventy, provázená okoukáváním činnosti kolegů a případnými radami Kamči.
Kromě obvyklých potřeb pro reflexní terapii si přineste i otázky k diagnostice, těleso pro diagnostiku a pastelky následujících barev: červená, oranžová, žlutá, růžová, zelená, světle modrá, modrá, fialová, hnědá, černá.

Cvičení 2

Cvičení je určeno především pro absolventy kurzu Pohybový aparát - krk a páteř (Reflexní terapie 2).
Kromě prostoru pro dotazy absolventů bude náplní kurzu povídání o různých problémech souvisejících s pohybovým aparátem, například bolesti žeber, uvolnění kloubů, tenisový loket, vykloubené či zamrzlé rameno.
Praktické cvičení představuje srovnávání páteře zúčastněných a přivedených těles. Zaměříme se i na pozorování absolventů, především na používání postupů naučených z jiných technik v rámci jejich terapie.

Heslo tohoto cvičení je: masírovat, masírovat, masírovat (učení už máme za sebou dost, že ano :-D).

V neposlední řadě se pokusíme i ukázat, jak jít po příčině potíží a ne po jejich fyzickém projevu.
Na cvičení je potřeba přinést kromě obvyklých potřeb pro reflexní terapii i vlastní masti (zlatobýlová, kiwi), silice a matečný olej.

Cvičení 3

Cvičení je určeno především pro absolventy kurzu Harmonizace, lymfa (Reflexní terapie 3).
Naučíme se harmonizaci pomocí automatické kresby a vyzkoušíme lymfu na přivedeném tělese. Pro tento kurz jsou ideálními tělesy lidé se sníženou obranyschopností, s alergiemi, apod. Samozřejmostí jsou odpovědi na otázky.
K běžným potřebám pro reflexní terapii tentokrát přidejte těleso k masírování a pastelky následujících barev: červená, oranžová, žlutá, růžová, zelená, světle modrá, modrá, fialová, hnědá, černá.

Přihláška na kurz

Zvolte kurz:*
Na který termín z nabízených se přihlašujete?:*
Váš e-mail:
Váš telefon:*
Vaše adresa:
Proč máte o kurz zájem + něco o vás:*
Souhlasím s využitím osobních údajů pro účely marketingu:

Babiččin ovocný čaj - jednička mezi ovocnými čaji, kterou v supermarketu běžně nekoupíte
První setkání s babiččiným ovocným čajem může být velké příjemné překvapení. Nejedná se o žádný nálevový sáček s něčím suchým drceným uvnitř, ani o směs sušeného ovoce. Ovocný čaj je zavařený, včetně kousků ovoce ve sklenicích. Jedná se o staročeskou patentovanou recepturu! Čaj je skvělý, milují jej děti i >>


Jak postupovat, když má zboží delší dostupnost
Pokud je u některého zboží delší dostupnost, standartně posíláme zásilku najednou v termínu, kdy je všechno zboží z objednávky pohromadě. Pokud máte zájem poslat zboží s kratší dostupností dříve než zbylé objednané zboží, je třeba, >>


Mast na vitiligo (ztráta pigmentu)
Mast pakmínová - vhodná zejména na vitiligo (ztráta >>


Hrnek s keltskou spirálou - doplněk k čaji Sayonara a Hannasaki
Dnes již je několikaletou praxí vyzkoušeno, že používáním keramického „léčivého" hrnku s biogenerátorem - Keltskou >>


Chcete zhubnout? Věnujte pozornost čajům Sayonara a Hannasaki
Tyto čaje jsou ideální pro hubnutí (U některých zvlášť obézních pacientů se podařilo snížit váhu čajem Hannasaki až o 13 kg, za měsíc, běžnější hodnota se pohybovala okolo 6 až 7 >>


Syrovátka? Co je to?
Snižte svoji váhu se syrovátkou od nás! Hlídejte si váhu pomocí nizkokalorických doplňků. Zjistíte za čas, že vážíte méně, a to přeci stojí za to! Syrovátka vzniká >>


Bio potraviny - nejdůležitější pro děti
Děti jsou mnohonásobně více vystaveny nebezpečí konzumace zbytků nebezpečných pesticidů v jídle. Váš výběr potravin dnes bude mít velký význam na zdraví vašich dětí v >>


Created by © 2008 - 2020 ALS-Euro s.r.o. - další informace tvorba www stránek a eshopu | ALS Grafika a design
Splolupráce: Chabera www pezentace
Doporučujeme: Penzion Fantazie | Moto-Army eshop | Optika Novus | Návrhy zahrad | Potápět | Váhy Analytika

Krátce.info - PR článkyPotápěcí počítače pro náročné potápěče https://www.shearwater.cz/